Daglig leder/stallmester søkes

Bruråk Hestesportsklubb v/BHSK Drift AS søker etter daglig leder/stallmester i 80% stilling for snarlig tiltredelse.

Vi søker en voksen ansvarsbevisst person med hestekunnskap og sertifikat som får ansvar for klubbens stall og rideanlegg på Bruråk.

Lønn etter avtale. Spørsmål ang. stillingen kan rettes til Else Thorstensen tlf 957 97 767. Søknad sendes til:

stalldrift@brurak.net innen 30.november 2015.

Klubbmestere i sprang 2015

I helgen 21-22-nov. hadde vi på Bruråk årets siste stevne, med innlagt klubbmesterskap.  Stevnet ble knirkefritt gjennomført av alle de flinke frivillige- takk for innsatsen alle sammen 🙂 Totalt 150 startende, som slett ikke er verst årstiden tatt i betraktning!

Klubbmesterskapet ble spennende, med 12 ekvipasjer som skulle kjempe om heder og ære. Etter to dager, to klasser med tre runder og til slutt nervepirrende omhopping, ble resultatet:

Klubbmester sprang 2015
Hannah Gulema/Leopold 227
Sølvvinner klubb sprang 2015
Silje Selnes Fossmo/Tu Viktor
Bronsevinner klubb sprang 2015
Kristine Victoria Johansen/Alto India

 

 

 

 

 

 

 

 

Gull: Hannah Bolz Gulema/Leopold 227

Sølv: Silje Selnes Fossmo/Tu Viktor

Bronse: Kristine Victoria Johansen/Alto India

VI GRATULERER !

Og vi gratulerer øvrige klubbmedlemmer med flotte resultat i helga:

Lørdag:
Marthe Wiktil/My CR 40cm
Louise Wesenberg/Marie CR 40cm
Tove Dragsten/First CR 60cm
Louise Wesenberg/Marie CR 60cm
Tove Dragsten/First CR 70cm
Anne Line Vognild/Hejbøls C-Esmeralda 1.pl 90cm
Astrid Harboe Puntervold/Quite Irish 2.pl 90cm
Hannah Bolz Gulema/Leopold 227 3.pl 90cm
Yvonne Reitan/Amalie’s Surprice 4.pl 90cm
Silje Selnes Fossmo/Tu Victor 6.pl 90cm
Lisa Natalia Breivik/Chilli 4.pl 100cm
Julie Raustein/Tamadia 6.pl 100cm
Yvonne Reitan/Amalie’s Surprice 1.pl 90cm (LB ponni)

Søndag:
Louise Wesenberg/Marie CR 60cm
Marthe Wiktil/My CR 60cm
Louise Wesenberg/Marie CR 70cm
Lene Dragsten/First CR 70cm
Synne Hernes/Promille Cognac 1.pl 90cm
Ingrid Berntsen/Simba 113 4.pl 90cm
Lisa Natalia Breivik/Chilli 2.pl 110cm

Ny og nyttig informasjon fra Sør Trøndelag Idrettskrets !!

24.11.15 «Barne- og ungdomsidretten i fokus»

26.11.15 VM-kveld på Lerkendal

30.11.15 Lunsjmøte med idrettens reisepartnere

30.11.15 Introkurs Klubbadmin

01.12.15 Frist for søknad om kommunal arrangementsstøtte

16.12.15 Klubbadmin kurs for viderekomne

LEDERKURS FOR UNGDOM 2016: Invitasjon og søknadsskjema

Lederkurs for ungdom 2016 – Invitasjon

Lederkurs for ungdom 2016 – søknadsskjema

og mer kan du lese her:

Sør-Trøndelag idrettskrets informerer 18 november 2015

Klubbmestere i dressur 2015

Årets klubbmesterskap i dressur gikk av stabelen 31.10-01.11. Vi takker mesterskapets sponsor FELLESKJØPET for flotte vinnerdekken og øvrige premier, og gratulerer alle medaljørene med super innsats:

Lilletour dressur 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lille Tour

Gull: Anne Line Vognild/Hejbøl’s C-Esmeralda

Sølv: Lisa P. Breivik/Chilli

Bronse: Inger Ohr Gustad/Højgaards Ivanhoe

 

Storetour dressur 2015

 

 

 

 

Store Tour

Gull: Charlotte M. Johansen/Kastanjegaardens Minot

Sølv: Pål Vuttudal/Ma Donna

Bronse: Helen Østrem/Pay Back

Ellers retter vi stor takk til alle frivillige sjeler som har bidratt på vårt D-stevne i helgen!  Og sist, men ikke minst gratulerer vi våre flinke ryttere i øvrige klasser:

Lørdag:
Astrid Harboe Puntervold/Quite Irish 2.pl LC
Anne Line Vognild/Hejbøls C-Esmeralda 3.pl LB
Charlotte Magnhild Johansen/Kastaniegårdens Minot 1.pl LA
Helen Østrem/Pay Back 3.pl LA
Pål Vuttudal/Ma Donna 4.pl LA
Johan Østeggen/Skjeppe Flicka 1.pl FH2

Søndag:
Johan Østeggen/Skjeppe Flicka 1.pl FH3
Vibeke Rothaug/Aureolo XVIII 1.pl LA
Hilde Indergaard/Mandell 2.pl LA
Astrid Harboe Puntervold/Quite Irish 2.pl LC