Nye baner!

20160711_192541Maskinene har inntatt Bruråk, vi er igang med storprosjektet vårt – bygging av ny framridningsbane og utebane, og samtidig skifter vi ut bunnen i ridehuset og monterer vanningsanlegg.

Vi gleder oss til mange flotte stevner fremover – og håper selvfølgelig å se DEG der også !

Skal være klart til KM  sprang                   12-14.08.16.

20160711_184843 20160711_195606 20160711_195533

Flotte resultater for Bruråk – vi gratulerer i fleng:

Fra Hestehoven sprangstevne på Øysand 08-10.04:

Fredag:

60 cm Malen Arnesen/Langklopps Melody CR                                             80 cm Marthe Falkman/Braveheart Kid 4.pl.                                                  1m Astrid Harboe Puntervold/Quite Irish 3.pl.

Lørdag:

60cm Kathinka Valseth Husby/Parsson CR                                                   1m Silje Fossmo/TU Viktor 3.pl. og                                                                   Hannah Bolz Gulema/Leopold 227 4.pl.

Søndag:

70 cm Andrea Wesenberg/Marie CR                                                                        1 m Astri H.Puntervold/Quite Irish 3.pl.                                                             110cm Thea M. Scheide/Cordo Colorado 3.pl.                                               PI – LB Yvonne Reitan/Amalie’s Surprice 1.pl.

 

Fra D/L-stevne i dressur på Bruråk 30.april-1.mai:

Fredag:
Jenny Stange Johansen/ML Spezial 2B 1.pl LC
Silje Selnes Fossmo/TU Viktor 2.pl LC
Emilie Lomsdal Strand/Alto India 3.pl LC
Julie Klovholt Leonardsen/Kilmastulla Khalifa 4.pl LC

Lørdag:
Thea Menne Scheide/Cordo Colorado 2.pl LB
Vibeke Rothaug/Aureolo XVIII 1.pl LA
Grethe Sivertsen Tanem/Isaac Van Vlijmen 1.pl LA
Camilla Steen/Stall-K’s Ankulgård Rainbow 1.pl MB
Pål Vuttudal/Ma Donna 2.pl MB

Søndag:
Pål Vuttudal/Ma Donna 1.pl MB
Kristine Victoria Johansen/Arkan 1.pl MC
Vibeke Rothaug/Aureolo XVIII 1.pl LA
Astrid Harboe Puntervold/Quite Irish 2.pl LB
Anne Line Vognild/Hejbøls C-Esmeralda 2.pl LA

Fra stevner helgen 20-22.mai:

Bratsberg/Trondheim Rideklubb:

Fredag
Tonje A. Selnes/Hertine med 1.pl LC
Bente Solberg/Bakkens Maksimus med 2.pl LC
Astrid H. Puntervold/ML Spezial 2B med 4.pl LC

Lørdag
Astrid H. Puntervold/Quite Irish med 1. pl LB
Anne Line Vognild/Hejbøls C-Esmeralda med 4.pl LB og 3.pl LA
Søndag
Lisa F. Jondum/HelleJo med 2.pl 60 cm
Anne Line Vognild/Hejbøls C-Esmeralda med 5.pl 100cm
Astrid H. Puntervold/Quit Irish med 6.pl 100cm og 3.pl 110cm

Stevnet hos Trondheim Rideklubb hadde også en egen cup, Befoma Cup og også der tok vi plasseringer:
Befoma Rekrutt: 1. plass Tonje Selnes og Hertine

tonnje og hertine
3.plass Astrid H. Puntervold og ML Spezial 2B
Befoma Hest: 1.plass Anne Line Vognild og Hejbøls C-Esmeralda
2.plass Astrid H. Puntervold/Quite Irish

Samme helg i Hønefoss/ Hønespranget:
Fredag: Silje S. Fossmo/TU Victor med 2.pl 110 cm

Lørdag: Silje S. Fossmo/TU Victor med 2.pl 115 cm

Søndag: Silje S. Fossmo/TU Victor med sammenlagt 2.plass i Bronse Touren, finale i 120cm

Se video her fra finalerunden: https://youtu.be/m8mdCGZ9IEI

Finalehelg i Vintercupen 2016 sprang  28-29.mai på Vaadan:

Lørdag:
Louise Wesenberg/Marie CR 70cm (LC-ponni)
Karen Grenstad/Miss Amy Diamond CR 60cm
Silje Selnes Fossmo/Tu Viktor 1.pl 110cm

Søndag:
Katinka Husby Valseth/Parsson 6.pl 70cm
Hannah Bolz Gulema/Leopold 227 2.pl 105cm

Vintercup:
Marthe Falkman & Braveheart Kid 3.pl lille tour
Silje Selnes Fossmo og Tu Viktor 2.pl store tour

Finalehelg i Vintercupen 2016 i dressur 4. og 5.juni på Øysand:

Lørdag:
Emilie Lomsdal Strand/Alto India 1.pl LC
Anne Line Vognild/Hejbøls C-Esmeralda 5.pl LA
Pål Vuttudal/Ma Donna 2.pl MB
May Elise Skauvik/Stall-K’s Ankulgård Rainbow 2.pl VB
Charlotte Magnhild Johansen/Arkan 1.pl FH

Søndag:
Bente Helen Solberg/Bakkens Maksimus 1.pl LC
Kristine Alise Pedersen/Air Force One 2.pl LC
Anne Line Vognild/Hejbøls C-Esmeralda 2.pl LA

Vintercup:
Emilie Lomsdal Strand & Alto India 2.pl lille tour
Vibeke Rothaug & Aureolo XVIII 2.pl Store tour

Sist, men ikke minst, i finalen i Stall Elvira’s Unghestcup 2016 gikk Bruråk av med seier, delt 1.plass til:

Bente Solberg/Bakkens Maksimus

Anne Line Vognild/Hejbøl’s  C-Esmeralda

Stall Elviras unghestcup dressur 2016

 

 

L-stevne Ellingsrud ble «trøndersk kretsmesterskap»

fra EllingsrudVi vil gratulere våre to ryttere som har vært hos Ellingsrud Rytterklubb denne helgen!

Trønderne tok tilsammen 10 første plasser, 2 andreplasser, 2 tredjeplasser og 2 femteplasser🏆

 

June Bjørnvik/Lautus 2.pl LA lørdag og 3.pl søndag.
Silje Chatrin Mevik Bjørnvik/Countess of Mandela 5.pl MA fredag og 5.pl MA lørdag

Vi gratulerer også vår klubbtrener Louise Almlund Løkken med flotte plasseringer!

Vellykket D/L-stevne!

Helgens stevne med Unghestcup, Vintercup og kvalifiserende klasser til NM ble gjennomført med stil :) Tusen takk til alle frivillige som deltok i forberedelser og gjennomføring av stevnet – og ikke minst til alle medlemmer som var med på vår-dugnaden helga før. TOPP!

Klubbens medlemmer tok godt for seg av rosettene, og vi gratulerer:

 

Fredag:
Jenny Stange Johansen/ML Spezial 2B 1.pl LC
Silje Selnes Fossmo/TU Viktor 2.pl LC
Emilie Lomsdal Strand/Alto India 3.pl LC
Julie Klovholt Leonardsen/Kilmastulla Khalifa 4.pl LC

Lørdag:
Thea Menne Scheide/Cordo Colorado 2.pl LB
Vibeke Rothaug/Aureolo XVIII 1.pl LA
Grethe Sivertsen Tanem/Isaac Van Vlijmen 1.pl LA
Camilla Steen/Stall-K’s Ankulgård Rainbow 1.pl MB
Pål Vuttudal/Ma Donna 2.pl MB

Søndag:
Pål Vuttudal/Ma Donna 1.pl MB
Kristine Victoria Johansen/Arkan 1.pl MC
Vibeke Rothaug/Aureolo XVIII 1.pl LA
Astrid Harboe Puntervold/Quite Irish 2.pl LB
Anne Line Vognild/Hejbøls C-Esmeralda 2.pl LA

Vi tar en 3-dagers :)

Velkommen til dressurstevne på Bruråk!
29.april (fredag) fra kl. 17.00 D-stevne med Vintercup Lilletour og NV/Stall Elvira’s unghestcup for 4-års.                                                            NB! LC:2 fredag er en åpen klasse.

30.april (lørdag) fra kl. 09.00 L-stevne med noen D-klasser, med Vintercup Storetour og NV/Stall Elvira’s unghestcup for 5- og 6-års

1.mai (søndag) fra kl. 09.00 L-stevne med noen D-klasser.

Påmelding til D-stevne 29.04.16

Påmelding til L-stevne 30.04-01.05.15

Info om Vintercup og Unghestcup

statutter VC dressur og unghestcup

Stryk vintercup og unghestcup dressur

ryttermelding dressur 29.04-01.05.16

logonorsk varmblodstall elvira

Dressurstevne 12. og 13.mars 2016 – med Vintercup og Unghestcup

Vi ønsker velkommen til helgens stevne  – denne gang i dressur!

Klasser fra LC til MB, og også klasser for FH-ryttere. Dette er også 1.stevne i STRyK/Agria Vintercup og Norsk Varmblod/Stall Elvira’s Unghestcup.

Stor påmelding gjorde at vi dessverre var nødt til å stoppe påmelding før fristen var ute! Til neste gang anbefaler vi dere å melde  på i god tid 😉

Her kan du finne mer info om stevnet, med statutter for cup’ene, startlister og etter hvert også resultater.

MANNSKAPSLISTEDRESSURSTEVNEMARS

Lykke til på stevnet :)

thlogostall elvira

Velkommen til sprangstevne 20. og 21.februar 2016

th

logo
norsk varmblod

 

 

 

 

stall elvira

Til helga braker det løs med 2.stevne i AGRIA/STRyK Vintercup og 2.stevne i Norsk Varmblod/ Stall Elvira’s Unghestcup.

Alle detaljer om stevnet finner du HER

Vi ønsker deltagere og ledsagere velkommen til en spennende og fartsfylt helg hos oss på Bruråk :)

Ønsker du verv i Sør-Trøndelag Rytterkrets?

Valgkomiteen i Sør-Trøndelag Rytterkrets oppfordrer alle klubbene  til å komme med forslag på kandidater til kretsstyret. 

Følgende verv er på valg i år. Valgperioden er 2 år.

Leder , Nestleder, Kasserer, Styremedlem, 2 varamedlemmer og 1 kandidat til valgkommitteen

 NB! Det er viktig at det kommer forslag på kandidater fra alle aktive klubber og frist for å sende inn forslag er 22. februar til: else.thorstensen@gmail.com